Podsumowanie Charity Golf Invitational by RockCapital.


15-16 września na Rosa Private Golf Club odbyła się pierwsza edycja turnieju golfowego Charity Golf Invitational by RockCapital, który nie tylko dostarczył niezapomnianych chwil emocji sportowych, ale także przyczynił się do wsparcia Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Charity Golf Invitational by RockCapital to wydarzenie, które zdobyło serca zarówno miłośników golfa, jak i tych, którzy pragną pomagać innym. Dzięki hojności i zaangażowaniu uczestników udało się zebrać łącznie 81 500 zł na cele charytatywne.

Formaty Turnieju

Jako organizatorzy postanowiliśmy podzielić rozgrywkę na dwa formaty – Match Play i Stroke Play. 

Pierwszego dnia uczestnicy rozegrali turniej w formacie Stroke Play. Cztery równe grupy handicapowe (A,B,C,D), zostały ustalone po zakończeniu zapisów. Składy grup zostały podzielone na podstawie handicapu wszystkich zgłoszonych zawodników, od najniższego HCP (grupa A) do najwyższych HCP (grupa D), a każda grupa liczyła taką samą liczbę graczy. Zdobywcy pierwszych miejsc z każdej grupy handicapowej zostali zakwalifikowani do rozgrywki PLAY-OFF w formacie Sudden Death Netto. Zwycięzcy meczów finałowych zdobyli nagrodę główną, którą jest awans do reprezentacji drużyny RockCapital. i wyjazd na światowy finał Mistrzostw Świata Amatorów w Tajlandii: Race to Laguna World Amateur Golfers Championship 2023. Zdobywcy drugiego miejsca w rozgrywce finałowej otrzymali zaproszenie na udział w polskim finale World Amateur Golfers Championship w Szczecinie.

Każdy gracz podczas wieczornej kolacji wylosował przynależność do drużyny czerwonej lub niebieskiej, których kapitanami byli Ambasadorzy turnieju. Dzięki temu podczas drugiego dnia turnieju odbyła się rozgrywka w formacie Match Play. Decydującym czynnikiem w tym formacie rozgrywki jest ilość uderzeń wykonanych przez każdego z graczy. Zwycięzcą zostaje ten zawodnik, który wykorzystał mniej uderzeń. Cały mecz jest wygrywany przez gracza, który prowadzi nad rywalem w ilości dołków, które pozostały do rozegrania, a całą rywalizację wygrywa drużyna z większą ilością punktów.

Licytacja Charytatywna

Jednym z najważniejszych punktów turnieju była licytacja charytatywna, która była okazją do zdobycia niezwykłych przedmiotów, a przede wszystkim do wsparcia Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Podczas wieczoru można było wylicytować następujące przedmioty:

  • Koszulka z podpisem Jakuba Błaszczykowskiego: Dla fanów sportu to prawdziwy skarb.
  • Koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego: Prawdziwa gratka dla każdego fana.
  • Kij z podpisem Adriana Meronka: Dla miłośników golfa to prawdziwy klejnot.
  • Flaga z podpisem Viktora Hovlanda: Niezwykła pamiątka dla wielbicieli tego utalentowanego golfisty.
  • Bilet na Mecz Legend Liverpoolu z Jerzym Dudkiem dla 4 osób: Marzenie kibiców piłki nożnej.
  • Voucher na kolację z udziałem Magdaleny Różczki oraz Jana Holoubka: Niezapomniane spotkanie z gwiazdami.
  • Butelka rumu od firmy Stock Dictador 2 Masters: Ekskluzywny trunek dla miłośników dobrej jakości alkoholu.
  • Rondo Oskara Zięty: Wyjątkowa okazja na posiadanie dzieła znakomitego projektanta.

Dla Dobra Fundacji Rodzin Adopcyjnych

Ostatecznie podczas turnieju udało się zebrać 81 500 zł, które zostały przekazane na rzecz Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Ta organizacja od lat angażuje się w pomoc dla rodzin adopcyjnych i dzieci, którzy potrzebują wsparcia. Kwota ta będzie miała ogromne znaczenie w dalszej realizacji ich misji.

Podziękowanie Dla Wszystkich Uczestników

Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim Uczestnikom Charity Golf Invitational by RockCapital. Wasza obecność na turnieju oraz hojność podczas licytacji sprawiły, że to wydarzenie było nie tylko sportowym sukcesem, ale także wyjątkowym aktem dobroczynności. Wasza pasja do golfa oraz chęć pomagania innym sprawiły, że nasz cel został osiągnięty.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy razem tworzyć pozytywną zmianę i pomagać tym, którzy tego potrzebują. Mamy nadzieję, że to nie był koniec naszej wspólnej przygody, i że jeszcze wiele pięknych i charytatywnych wydarzeń czeka przed nami.

Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie!


Podobne aktualności


Zapisz się do newslettera
aby być na bieżąco