5 powodów, dla których warto inwestować w parki handlowe


Odpowiednio zlokalizowany park handlowy z atrakcyjną ofertą najemców, będzie przyciągał do siebie klientów. A to sprawia, że inwestycje w nieruchomości handlowe są wciąż opłacalne. 

Parki handlowe cieszą się ostatnimi czasy ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Czy słusznie? Przyjrzyjmy się 5 kluczowym powodom, dla których warto inwestować w ten rodzaj nieruchomości handlowych. 

Czym są parki handlowe?

Park handlowy to rodzaj nieruchomości komercyjnej, w której mieszczą się sklepy zaspokajające podstawowe potrzeby człowieka. Zazwyczaj głównym najemcą parku handlowego jest jedna z popularnych sieci spożywczych, a ofertę uzupełniającą stanowią drogerie, apteki, kioski z prasą, sklepy odzieżowe lub obuwnicze, sklepy zoologiczne czy księgarnie. Poza tym w mniejsze lokale zazwyczaj wynajmowane są przez lokalne marki, oferujące pieczywo, ciasta, czy mięsa. 

Obiekty, takie jak parki handlowe znajdują się przede wszystkim na obrzeżach miast, zarówno tych mniejszych, jak i większych. Są zazwyczaj dobrze skomunikowane z pobliskimi miejscowościami, a także udostępniają spory parking dla klientów czy pracowników poszczególnych marek. 

Budowa parków handlowych nie jest wprawdzie niczym nowym, ale to właśnie dziś te nieruchomości komercyjne cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem zarówno inwestorów, jak i konsumentów. Dlaczego? Oto 5 powodów, dla których i ty powinieneś rozważyć inwestycję w park handlowy. 

Rosnąca odwiedzalność

Rozwój e-commerce sprawił, że sprzedaż w sklepach stacjonarnych zaczęła spadać. Do tego lockdowny spowodowane pandemią nauczyły konsumentów, że wszystko, co dotychczas kupowali w tradycyjnych sklepach, można szybko i wygodnie zamówić przez internet. 

Jeśli jednak ktoś myślał, że sklepy internetowe całkowicie wyprą sklepy stacjonarne, to był w błędzie. Gdy tylko obostrzenia zostały zniesione, konsumenci tłumnie powrócili do swoich ulubionych sklepów. 

Co to oznacza? Odpowiednio zlokalizowany park handlowy z atrakcyjną ofertą najemców, będzie przyciągał do siebie klientów. A to sprawia, że inwestycje w nieruchomości handlowe są wciąż opłacalne. 

Stosunkowo niski koszt budowy i niższy czas realizacji

Inwestycje w nieruchomości komercyjne wiążą się z dużymi kosztami. Jednak porównując środki, jakie trzeba przeznaczyć na postawienie galerii handlowej w centrum dużego miasta, z parkiem handlowym w pobliżu mniejszej miejscowości, to koszt tej drugiej inwestycji będzie odpowiednio mniejszy. A to oznacza dwie kwestie. 

Próg wejścia na rynek nieruchomości handlowych będzie niższy w przypadku parku handlowego. Zatem można rozpocząć taką inwestycję, mając do dyspozycji mniejsze środki. Po drugie, zwrot z inwestycji w park handlowy będzie szybszy niż w przypadku galerii handlowej. 

Dodajmy do tego, że również czas budowy parków handlowych jest na ogół krótszy niż czas uruchomienia innych nieruchomości komercyjnych. Dzięki temu możesz o wiele wcześniej zarabiać na swojej inwestycji.  

Mniejsze ryzyko

Każda inwestycja wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem. Jednocześnie inwestycje w nieruchomości, w tym parki handlowe, są jednymi z mniej ryzykownych w porównaniu na przykład z graniem na giełdzie i obrotem akacjami. 

Dodamy, że w przypadku inwestycji w park handlowy zawsze możesz liczyć na odzyskanie kapitału. Jeśli zajdzie taka konieczność, możesz odsprzedać swoje udziały. A biorąc pod uwagę duże zainteresowanie parkami handlowymi, nie będziesz miał problemów ze znalezieniem chętnego inwestora. 

Stabilne zyski

Parki handlowe to również sposób na stabilny zysk. Przede wszystkim obecnie nie ma większych problemów ze znalezieniem najemców na poszczególne lokale handlowe. Po drugie, większość marek chętnie podpisuje wieloletnie umowy najmu, co również przekłada się na pewność przyszłych zysków. 

Jak sprawić, że inwestycja w park handlowy była opłacalna?

Jak widać, jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w park handlowy. Jednak, jeśli chcesz mieć pewność, że osiągane przez ciebie zyski będą satysfakcjonujące, musisz wybrać jak najlepszą inwestycję. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Są to przede wszystkim:

  • odpowiednia lokalizacja parku handlowego,
  • dobry dojazd do nieruchomości komercyjnej, 
  • atrakcyjny projekt nieruchomości komercyjnej, 
  • funkcjonalność parku handlowego, 
  • zróżnicowanie lokali w parku handlowym, 
  • bezpieczeństwo inwestycji. 

Jeśli chcesz mieć pewność, że park handlowy, w który chcesz zainwestować, przyniesie ci stabilne zyski, skontaktuj się z nami. Wspólnie opracujemy najlepszy plan, dzięki któremu zrealizujesz swoje inwestycyjne cele.  


Podobne aktualności


Zapisz się do newslettera
aby być na bieżąco